Kuba fokusohet tek turizmi kulturor, hotele te reja ne zonat historike!

Written by on 30/05/2018

Kuba synon te terheq me shume turiste nepermjet turizmit kulturor. Bordi turistik ka prezantuar nje plan zhvillimi qe synon te ofroje per turistet destinacione te cilat jane pjese e listes se Trashegimive te Mbrojtura nga UNESCO. Per kete do te ndertohen hotele te reja ne qytetet kulturore te Kubes. Projekti synon ndertimin e 647 hoteleve te reja, 31 prej te cilave jane ne faze perfundimi dhe qe do te presin turistet e pare kete vit. Investime do te behen edhe ne aspektin infrastrukturor dhe ate te sherbimit. Vetem gjate ketij muaji ne Kube u regjistruan 2 milione turiste te huaj nderkohe qe 2018 pritet te mbyllet ne total me me shume se 5 milione turiste per kete vend.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist