Ku do te “gelojne” turistet kete vere?

Written by on 28/03/2018

Ku do te “gelojne” turistet kete vere?

Sipas operatorit prestigjoz te udhetimeve Thomas Cook rezervimet per kete sezon veror nga turistet europiane jane rritur me 40% per destinacionin Greqi nderkohe qe nje interes i konsiderueshem po shfaqet edhe per destinacionet Turqi dhe Egjipt. Sipas operatorit qe u sherben me shume se 20 milione turisteve ne vit Antalia do te jete kete vit destinacion i rendesishme ne axhenden e turisteve. Analistet e Thomas Cook gjithsesi theksojne se destinacioni me konkurrues do te jene Spanja me numrin me te madh te turisteve nderkohe qe vendet e vogla si Qipro, Bullgaria dhe Kroacia gjithashtu do te kene nje vit teper te mire per turizmin.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist