Kruja nen vemendjen e turisteve vendas e te huaj!

Written by on 02/06/2018

Te huajt dhe nxenesit e organizuar nga shkollat mbizoterojne keto dite ne qytetin e Krujes. Pas kalase e Muzeut te Heroit Kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeu, vemendje terheqin muzete private apo dyqanet e antikave, ku turistet kerkojne te dine me shume per te shkuaren e shqiptareve. Nderkohe brenda murit te Kalase shtepite e vjetra po shnderrohen ne bujtina ne sherbim te turizmit qe per te huajt jane  nje eksperience e re. Me 305 mije vizitore te huaj e shqiptare, vitin e kaluar Kruja ishte nje prej qyteteve historike me te vizituara, ndersa pritshmerite jane te larta edhe per kete vit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist