Krocera me e madhe ne bote ben debutimin ne SHBA!

Written by on 13/11/2018

Krocera me e madhe ne bote ka bere debutimin e saj te pare ne SHBA. Symphony of the Seas e Royal Caribbean kushtoi 1.35 miliarde dollare per te ndertuar dhe eshte 365 metra e gjate si edhe mund te mbaje me shume se 6.600 pasagjere. Anija gjigande turistike eshte ankoruar per momentin ne  portin e Miamit.Symphony do te qendroje gjate gjithe vitit ne PortMiami duke filluar nga ky muaj. Anija mberriti ne qytet fundjaven e kaluar pas nje udhetimi 12-ditor nga Barcelona.Symphony of the Seas eshte anija e 25-te ne floten e Royal Caribbean dhe u lançua per here te pare ne mars ndersa beri lundrimin e pare me pasagjere ne prill.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist