Krocera gjigande gjermane gati per lundrime turistike ne vjeshte

Written by on 27/08/2018

 

Nje anije kroçere gjigande gjermane  me kapacitet 5.200 turiste ka dale per here te pare per lundrimi ne kantierin Meyer ne Papenburg. “Mbreteresha” e re e deteve do te vendoset ne kalaten e furnizuesve te anijeve per t’u mbushur me karburant, para nisjes se lundrimeve ne det kete vjeshte. Anija “AIDANova LNG” ka nje gjatesi prej 337 metra dhe gjeresi 42 metra. Anija ka 2.600 dhoma private dhe do te kryeje lundrime turistike kryesisht ne Mesdhe, ku te parat do te kryehen ne brigjet spanjolle.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist