Kroacia promovon turizmin nepermjet kombetares se futbollit

Written by on 14/07/2018

Kroacia promovon turizmin nepermjet kombetares se futbollit

 

Kroacia po perfiton nga suksesi ne Kampionatin Boteror te Futbollit 2018 per te promovuar edhe turizmin. Drejtori i Entit Kroat te Turizmit eshte shprehur entuziast per rezultatet qe Kroacia ka arritur deri me tani ne kampionat duke u kualifikuar ne finale dhe duke shpresuar per fitore ndaj Frances. Per kete paraqitje eshte prezantuar se fundmi nje spot promovues me lojtaret e kombetares kroate qe jane cilesuar si “Ambasadore te turizmit kroat”. Videoja qe eshte shprendare ne rrjetet sociale ka marre shume fame pasi prezanton edhe disa nga atraksionet turistike me te vecanta kroate. Kete vit ky vend pret rritje nje rritje rekord te numrit te turisteve . rezervimet me te shumta kane ardhur nga Italia, SHBA, Rusia, Gjermania, Britania dhe Franca.

Panoramic view of the Old Town of Dubrovnik, Croatia


Current track

Title

Artist

Background