Kroacia pret mbi 7 milione turiste ne 6 muaj

Written by on 11/08/2018

 

Ne Kroaci turizmi shenon rekorde te reja. Sipas te dhenave te autoriteteve vendase ne gjashte muajt e pare te ketij viti, ne strukturat e akomodimit jane regjistruar 7 milione turiste dhe 25 milione net-qendrime, shifer kjo 23% me e larte krahasuar me te njejten periudhe te vitit 2017. Numri i turisteve te huaj arriti ne 6 milione. Pjesa me e madhe e turisteve ishin nga Gjermania, Austria, Sllovenia dhe Britania e Madhe. Ne Rovinj u shenua numri me i madh i net-qendrimeve.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist