Kriza SHBA – Rusi prek sektorin e fluturimeve

Written by on 21/04/2018

Kriza SHBA – Rusi prek sektorin e fluturimeve

Kriza e marredhenieve SHBA-Rusi e nisur me debimin e ndersjelle te diplomateve, po prek edhe fluturimet ajrore. Sipas nje komunikate, nga zedhenes te Kremlinit, thuhet se pala amerikane po refuzon te pajise me vize pilotet ruse. Keto veshtiresi jane krijuar me qellim pasi shkurtimet diplomatike nuk kane ndikuar tek seksioni konsullor dhe pergjegjesia bie mbi Shtetet e Bashkuara. Gjithsesi, ambasada amerikane ne Moske reagoi, duke thene se keto jane te gjitha genjeshtra, ndersa shtoi se ne dispozicion te ekuipazheve ruse ka takime te posaçme per te siguruar vizen, por qe nuk po shfrytezohen nga keta te fundit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist