Kosovarët zgjedhin të pushojnë në Shqipëri vetëm për fundjava!

Written by on 21/06/2021

Operatorët turistik në Kosovë tregojnë se destinacioni më i preferuar për shtetasit nga Kosova këtë sezon është Turqia, por mbetet i lartë interesimi për destinacione lokale si Mali i Zi dhe Shqipëria.  Duhet thënë se Shqipëria mbetet e preferuar nga pushuesit nga Kosova për fundjava, ndërsa prenotimet për destinacionet e tjera janë nga 6 net e më lart.

Sipas tyre, ka prenotime të minutës së fundit dhe kjo lidhet me masat që ende janë të paparashikuara. Ata pranojnë se Shqipëria është vend që preferohet, por nuk është destinacion që kërkohet për pushime të gjata./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background