Kosova voton për kryeministrin e ardhshëm ditën e Shën Valentinit!

Written by on 07/01/2021

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë të ditur se më 14 shkurt vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Më këtë vendim KQZ-ja është udhëzuar t`i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për organizimin dhe mbajtjen e zgjedhjeve për Kuvendin e Republikës së Kosovës. Më herët gjykata kushtetuese në vend shpalli të paligjshme qeverinë me Avdullah Hotin kryeministër.


Current track

Title

Artist

Background