Korça mbulohet nga dëbora, rrugët thuajse të pakalueshme

Written by on 15/01/2021

Reshjet e dendura të borës kanë pushtuar dje qytetin e Korçës dhe trashësia e saj mësohet të ketë arritur deri në 20 centimetra. Për këtë arsye autoriteti rrugor bën me dije se automjetet duhet të jenë të pajisura me zinxhirë ose goma dimërore. Temperaturat janë ulur deri në -7gradë celsius, ndërkohë që pritet që në fundjavë i ftohti polar të prekë gjithë Shqipërinë.


Current track

Title

Artist

Background