Konfirmohen qytetet kandidate per Lojerat Olimpike Dimerore 2026!

Written by on 04/04/2018

Konfirmohen qytetet kandidate per Lojerat Olimpike Dimerore 2026!

Beteja e radhes, qe po prezantohet ne lobimin per Lojerat Dimerore, eshte ajo per edicionin e vitit 2026.Komiteti Olimpik Nderkombetar ka konfirmuar 7 qytetet kandidate qe kane aplikuar brenda kushteve dhe afateve kohore. Graz ne Austri, Calgary ne Kanada, trinomi Cortina d’Ampezzo-Milano-Torino ne Itali, Stockholm ne Suedi, Sapporo ne Japoni, Erzurum ne Turqi dhe Sion ne Zvicer, jane pikerisht emrat nga te cilet do te dale edhe organizatori i Lojerave Dimerore pas 8 vitesh.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist