Komuniteti shqiptar në Greqi njofton për protestë/Kërkon hapjen e kufijve!

Written by on 08/06/2021

Ditën e sotme Komuniteti shqiptar në Greqi ka njoftuar për një protestë me kërkesën kryesore për hapjen e kufijve. Ky vendim i komunitetit shqiptar vjen në një kohë ku autoritetet greke vijojnë të shtyjnë hapjen e kufijve dhe në dogana lejohet të kalojë vetëm një numër i kufizuar personash.

Sipas njoftimit protestë do të mbahet sot në orën 18:00  në sheshin “Sintagma” të Athinës./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist