Kompania ajrore e Katarit , nis fluturimet në Maltë!

Written by on 07/06/2019

 

 

Kompania ajrore”Qatar Airways” ka nisur fluturimet me Maltën. Linja ajrore ka hapur portën e destinacionit të ri në Evropë. Shefi ekzekutiv i kompanisë është shprehur se nisja e fluturimeve në Maltë, shënon një arritje të re për”Qatar Airways”. Shërbimet e reja do të operojnë në klasin e biznesit dhe klasin ekonomik. Përfaqësuesit e aeroportit të Maltës janë shprehur të kënaqur që është bërë i mundur zgjerimi i rrjetit. Malta është destinacioni i tretë që linja ajrore ka bërë pjesë të fluturimeve të saj në këtë fillim sezoni.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist