Klosi: Te orientohemi drejt turizmit alternativ

Written by on 07/08/2018

Klosi: Te orientohemi drejt turizmit alternativKomiteti Rajonal i Turizmit per qarkun e Vlores u se fundmi ne Finiq te Sarandes me qellim promovimin e ketij destinacioni e shume te tjervee te ngjashem per vlerat e tyre kulturore e natyrore. Sipas ministrit te turizmit Blendi Klosi nxitja e agroturizmit dhe investimet ne destinacionet turistike do te jene nje mbeshtetje e forte per turizmin klasik. Ai gjithashtu deklaroi se po punohet per te krijuar nje rrjet me te mire agroturistike, duke shfrytezuar lehtesite fiskale te miratuara ne parlament per ngritjen e strukturave agroturistike dhe orientimin drejt turizmit alternativ.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist