Kjo është gruaja më e fuqishme e vitit 2019!

Written by on 13/12/2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel, edhe këtë vit është zgjedhur nga revista “Forbes” si gruaja më e fuqishme në botë. Ajo është renditur e para në listën e vitit 2019, dhe pas saj qëndron kryetarja e Bankës Qendrore Europiane, Christine Lagarde nga Franca. Merkel është vlerësuar për qëndrueshmërinë e saj dhe për qëndrimin  përballë presidentit amerikan Donald Trump dhe për politikën e saj ndaj emigracionit.


Current track

Title

Artist

Background