Kitara e Bob Dylan shitet ne ankand per 490 mije $

Written by on 21/05/2018

Nje kitare elektrike, me te cilen ka performuar kengetari amerikan Bob Dylan eshte shitur ne nje ankand per 490 mije dollare.Kitara e tipit Fender Telecaster e vitit 1965, gjithashtu eshte perdorur edhe nga Eric Clapton dhe George Harrison sipas zyrtareve te shtepise se ankandeve Julien ne Nju Jork. Ne vitin 2013, nje kitare elektrike, e tipit Stratocaster, qe Dylan e kishte perdorur per Festivalin Newport Folk me 1965, u shit per 965 mije dollare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist