Kinematografi 2019

Written by on 31/12/2018

Kinematografi 2019 – 2019 padyshim pritet te jete viti i kinematografise pasi do te kete jo vetem sekuenca te filmave te shume pritur por edhe sezone finale si dhe risjellje te filmave te vjeter. Nje prej ngjarjeve me te shumpritura ne kete aspekt eshte sezoni final i “Game of Thrones” i cili do te vije me vetem 6 episode me premieren qe do te jete ne muajin prill. Cfare do te ndodhe me Mbretin e Veriut dhe a do te kete nje lufte qe do t’i jape fund te gjitha luftrave? Mbetet per tu zbuluar! Ne 2019 disa nga filmat klasik te Disney do te vijne serish, kesaj radhe me personazhe reale nen interpretimin e aktoreve e kengetareve te njohur. Priten me padurim versionet “live action” te “Mbreti Luan”, “Aladin” dhe “Dumbo”. Nderkohe per ta apasionuarit e filmave me superheronje ka dy filma qe do te shfaqen gjate 2019 e qe pritet te kene nje sukses te jashtezakonshem. Ato jane “Captain Marvel” dhe “Avengers 4”. Dy filma te tjere qe do te mbushin sallat e kinameve do te jene edhe Toy Story 4 si dhe Star Wars 9


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Continue reading

Current track

Title

Artist