Kinë/Mbi 300 milionë automjete të regjistruara deri në fundvit!

Written by on 23/11/2021

Deri në fund të vitit numri i automjeteve të regjistruara në Kinë do t’i kalojë 300 milionë. Aktualisht shitjet e automjeteve elektrike në Kinë po rriten më shpejt se sa ato me benzinë ​​dhe naftë.

Të dhënat tregojnë se tregu i automjeteve pritet të rritet mesatarisht me 4%  çdo vit./radiotravel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist