Kina prezanton doren robotike!

Written by on 20/12/2018

Ne nje ekspozite te teknologjise se larte e organizuar sot ne provincen Anhui te Kines Lindore, u publikuan duart robotike te sapoideuara nga studiuesit kineze. Duart robotike, te krijuara nga hulumtuesit ne Universitetin e Shkences dhe Teknologjise te Kines kane aftesi te perparuara kapjeje krahasuar me ato qe jane tashme ne treg. duart e tyre, robotet mund te kapin dhe vendosin objekte te ndryshme ne menyre te qendrueshme dhe te sakte, sipas gjykimit te formes dhe madhesise se objektit. Duart e reja robotike kushtojne jo me shume se 145 dollare amerikane.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist