Kina nga 1 maji heq vizat per ishullin turistik te Hainan!

Written by on 23/04/2018

Kina nga 1 maji heq vizat per ishullin turistik te Hainan!

Duke filluar nga 1 Maji, Kina do te ofroje akses te lire pa viza ne ishullin e Hainanit, per turistet nga 59 shtete te botes. Ne liste perfshihet edhe Shqiperia, shumica e vendeve te Europes, SHBA, Kanadaja dhe disa shtete te Amerikes Jugore dhe Azise. Tashme vizitoret nga keto shtete do te mund te qendrojne ne ishullin e cilesuar si nje kryqezim mes Hawaiit dhe Dubait per 30 dite pa patur nevoje per te aplikuar per vize. Madheshtia e Hainanit qendron tek ishujt e vegjel natyrore te rrethuar nga ujerat kristalore dhe plazheve me rere te bardhe. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist