Kina me “syte” nga Shqiperia, reportazh per turizmin kete vit

Written by on 07/08/2018

Kina me ``syte`` nga Shqiperia, reportazh per turizmin kete vitRritja e numrit te turisteve kineze ne vendin tone ka terhequr edhe vemendjen e televizionit me te madh ne Kine, CGTN, i cili pergatiti nje reportazh per Shqiperine.Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka dhene nje interviste per kete televizion, nga ku ka theksuar se Shqiperia po punon per krijimin e nje pakete te re me nje oferte te trashegimise kulturore dhe kulinarise. Televizioni kinez rendit atraksionet me te medha turistike ne vendin tone si Tirana, Kruja, Berati, Vlora e Gjirokastra. Gjtihashtu thekson se qeveria shqiptare vendosi heqjen e vizave per turistet nga Kina per periudhen 1 prill deri ne 31 tetor 2018.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist