Kina me 450 aeroporte brenda vitit 2035!

Written by on 28/12/2018

Kina perforcon planet per zhvillimin e sektorit te transportit ajror. Pritet qe vendi te arrije ne 450 aeroporte brenda vitit 2035 duke ndertuar mbi 216 aeroporte te reja ne 16 vitet e ardhshme. Tregu aziatik eshte nder me te ngarkuarit sa i perket industrise se fluturimeve dhe Shoqata Nderkombetar e Transportit Ajror thekson se kete vit ne aeroportet kineze kane udhetuar mbi 300 milione pasagjere.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist