Kina do te investoje kete vit 12.4 miliarde $ per aviacionin!

Written by on 07/01/2019

Kina e ka nisur kete vit me investime marramendese ne shume fusha dhe se fundmi ka vendosur te investoje plot 12.4 miliarde dollare ne infrastrukturen e aviacionit. Qeveria kineze do te investoje kete shume gjate ketij viti per te mbeshtetur zhvillimin e industries se fluturimeve dhe turizmin. Njoftimim e ka bere autoriteti i aviacionit te vendit me rastin e shpalosjes se objektivave per vitin 2019.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist