Kina, destinacioni me i vizituar ne bote brenda vitit 2030!

Written by on 07/11/2018

Kina mund te kaloje shume shpejt  Francen si nje nga destinacionet turistike me te vizituara ne bote deri ne vitin 2030. Raportin e prezantoi se fundmi kompania kerkimore globale Euromonitor International gjate World Travel Market ne Londer. Kina do te marre mjaft vizitore sesa çdo vend tjeter ne bote, si dhe do te kete numrin me te madh e udhetareve qe dalin jashte, madje duke kaluar edhe SHBA –ne dhe Gjermanine, me 260 milione udhetime turistike jashte vendit deri ne vitin 2030. Kompania theksoi se turizmi ishte tani nje nga shtyllat kryesore te ekonomise kineze. Rritja e vizitoreve ne Kine eshte kryesisht per shkak te rritjes ekonomike dhe te ardhurave me te larta ne vendet e aferta aziatike. Raporti gjithashtu zbuloi se udhetimet e brendshme ne Azi ne pergjithesi parashikohen te rriten me 10% kete vit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist