Kina deklaron marrëveshjen e saj më të rëndësishme, puna do të nisë në vitin 2020!

Written by on 29/11/2019

Vietnami dhe Kina kanë rënë dakort për të vazhduar bisedimet dhe për të ndërmarrë hapa drejt një zgjidhjeje paqësore të konfliktit për detin  e Kinës Jugore që është shoqëruar me rritje të tensioneve në rajon gjatë muajve të fundit. Lajmi është bërë i ditur pas vizitës diplomatike treditore të mninstrave të jashtëm të dy vendeve. Kina dhe Vietnami kanë rënë dakort për të vazhduar dialogun mbi mosmarrëveshjet detare, ndërsa një bashkëpunim mes tyre do të nisë në vitin 2020.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist