Këto shtëpi druri mbi pemë, po i “çmendin” turistët!

Written by on 01/12/2020

Një strehim i ri mahnitës është zbuluar afër qytetit të Odda në Norvegji. Bëhet fjalë për dy shtëpi druri komode dhe të qeta, ndërtuar në mss të pyllit dhe që po tërheqin vëmendjen e turistëve nga e gjithë bota. Rezidenca në qiell të hapur quhet “Woodnest Treehouse”, një vend i fshehtë themeluar nga një çift që ëndërronin të jetonin në një shtëpi pemësh. Projekti ka ndërmarrë hapa për të qenë sa më miqësorë me mjedisin. Janë siguruar produkte vendi dhe natyrore, ndërkohë që shtëpitë pastrohen dhe dezinfektohen thellë pas çdo mysafiri. Kontakti me stafin është minimal.


Current track

Title

Artist