Këtë vit pritet një fluks turistësh nga Lindja!

Written by on 04/06/2021

Fatos Cerenishti, nënkryetari i Unionit Turistik shprehet se këtë vit pritet që të ketë një fluks turistësh edhe nga jashtë vendit, sidomos nga lindja.

“Sezoni turistik i 2021 ka filluar goxha më mirë se viti që lamë pas. Fundjavat kanë qenë të frekuentuara goxha nga turistët e rajonit dhe Shqipërisë. Një javë më parë filluan edhe fluturimet e para nga Polonia. Sivjet do të kemi shumë turistë nga lindja, por edhe nga rajoni”, u shpreh ai.


Current track

Title

Artist

Background