Kete muaj me shume levizje me traget nga porti i Durresit

Written by on 09/08/2018

Kete muaj me shume levizje me traget nga porti i DurresitTragetet e linjave Durres – Bari dhe Durres – Ankona e kthim, ne 5 ditet e para te muajit gusht, kane transportuar afro 50 mije udhetare dhe mbi 12 mije autovetura gjithsej. Nga te dhenat operative te Autoritetit Portual Durres mesohet se edhe ne fillim te ketij muaji numri i udhetareve dhe autoveturave qe kane mberritur ne Durres me tragete vazhdon te jete mjaft i larte dhe gjate periudhes 5-ditore jane regjistruar ne hyrje 37.529 udhetare me 9.448 autovetura gjithsej.Numri i udhetareve ne hyrje eshte 3.2 here me i larte se sa i atyre qe shfrytezojne tragetet per tu nisur drejt Barit dhe Ankones.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist