Këtë fundjavë shko në Boboshticë! Ja festa që do të mbledhë vizitorët anembanë

Written by on 23/09/2021

Festa e rakisë do të mbledhë këtë fundjavë në fshatin Boboshticë të Korçës, vizitorë dhe turistë për të festuar dhe shijuar prodhimet lokale të zonës. Kryetari i Bashkisë së Korçës Sotiraq Filo, u shpreh se përmes kësaj feste promovohet një prej produkteve më të njohura të kësaj zone.

Bëhet fjalë për rakinë e manit që vazhdon të prodhohet në mënyrë artizanale në Boboshticë, duke ruajtur vlerat unike të këtij produkti aq shumë të njohur./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist