Kete fundjave ne Korce vjen “Festa e Molles”

Written by on 26/09/2018

 

Qarku i Korçes eshte nje nga prodhuesit me te medhenj te molleve ne vend.Per te promovuar edhe me shume kete produkt dhe per te rritur interesin turistik ne fshatin Dvoran do te zhvillohet kete fundjave “Festa e Molles”.Festa e Molles, e cila do te organizohet per here te trete nga bashkia Korçe, ka si qellim promovimin e produktit vendas, molles dhe nenprodukteve te saj.Fshati Dvoran ne Korçe do te prese vizitore te shumte, ne nje panair ku te gjithe fermeret do te reklamojne mollet si edhe produkte te tjera kulinarie.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist