Këngëtarja me famë botërore do të ndërtojë një banesë të dëmtuar nga tërmeti!

Written by on 29/11/2019

Këngëtarja shqiptare me fame botërore Rita Ora  i është përgjigjur kërkesës  dhe apelit të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, duke marrë përsipër ndërtimin nga e para të një banese të dëmtuar nga e para të një banese  të dëmtuar nga tërmeti në Zall-Herr. “Gëzuar ditën e Flamurit Shqipëri! Ditëlindjen time dhe ditët e fundit i kam kaluar duke menduar se cila është gjëja e duhur që duhet të bëj. Së bashku me Erion Veliajn, zgjodhëm një familje për të sponzorizuar rindërtimin e shtëpisë së shkatërruar nga tërmeti që ka prekur Shqipërinë” ka thënë këngëtarja. Ajo gjithashtu ka bërë thirrje për të gjithë fansat e saj që të kontribuojnë me fonde në linkun e qeverisë për dhurime.


Current track

Title

Artist

Background