KE: Turizmi ne Europe kete vit me rekorde te reja

Written by on 24/09/2018

 

Jane pozitive te dhenat e fundit te publikuara nga Komisioni Europian i Turizmi ne Europe sipas informacioneve ka ecur me ritme te mira kete vit. Rritje rekord te numrit te turisteve ka treguar Spanja, nderkohe qe dhe Greqia pritet te mbylle nje  vit teper te mire per turizmin me me shume se 34 milione turiste te huaj. Te tjera destinacione qe jane preferuar shume kete vit ne Europe jane Gjermania, Franca, Italia dhe Turqia.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist