Katër shtete i thonë “JO” Shqipërisë!

Written by on 05/06/2019

 

 

Gazeta kryesore austriake “Die Presse”, ka bërë një shkrim lidhur me çështjen e negociatave për Shqipërinë. Sipas shkrimit, 4 nga vendet e Bashkimit Europian i kanë thënë “jo” nisjes së negociatave.  Franca, Hollanda, Gjermania dhe Danimarka janë kundër dhe ky vendim i është komunikuar komsionerit Hahn, ka vijuar Die Presse. Gazeta ka kujtuar gjithashtu se ishte Komisioni Europian që para dy tre vitesh paralajmëroi rrezikun e kapjes së shtetit nga krimi i organizuar


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist