Katari “çel” fushatën ambicioze, synon gjashtë milionë vizitorë çdo vit!

Written by on 26/10/2021

Katari ka nisur ka nisur një fushatë të re ndërkombëtare për të çuar përpara qëllimet e turizmit të vendit dhe për të rrënjosur ambicien për të mirëpritur më shumë se gjashtë milionë vizitorë në vit deri në 2030. Fushata globale është frymëzuar nga ideja se sot, më shumë se kurrë, udhëtarët ndërkombëtarë duan të përfshihen në përvoja autentike që do të pasurojnë jetën e tyre, në vend që të pozojnë për foton perfekte në Instagram. Ajo që Katari sjell në jetë është një hyrje në Lindjen e Mesme, duke përzierë modernitetin kozmopolit dhe peizazhet e bukura me traditat, kuzhinat dhe kulturat arabe.

Mikpritja dhe siguria e udhëtimit është gjithashtu në qendër të fushatës, pasi Katari u emërua si vendi më i sigurt në botë në 2020-ën./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist