Karnavalet celin sezonin ne Korce!

Written by on 04/06/2018

Korca ka celur sezonin turistik gjate fundjaves qe lame pas nepermjet festes tradicionale te Karnavaleve. Nje seri kostumesh shumengjyreshe te personazheve te ndryshme pushtuan qendren e Korçes ne ceremonine tradicionale te karnavale. Dhjetera grupe vendase dhe nderkombetare parakaluan ne bulevardin e Korçes, ndersa çdo njeri prej tyre prezantoi nje fabul ne sheshin para Katedrales. Nderkohe nukr mungoi edhe muzika klasike, kercimet, ballot me maska apo dhe kenget tradicionale e romantike te serenates korçare nuk munguan. Pritet qe kete vit Korca te vizitohet nga nje rekord turistesh.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist