Kapshtica sërish e mbyllur për shqiptarët deri në këtë datë

Written by on 24/02/2021

Pika e Kalimit Kufitar në Kapshticë do të vijojë të jetë e bllokuar deri më 8 mars. Vendimi për shtyrjen e afatit është marrë nga qeveria greke, në kuadër të masave mbi përballimin e situatës së krijuar, për shkak të pandemisë COVID-19. Për pasojë, deri më 8 mars, dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë nëpërmjet kësaj pike kalimi, do të vijojë të jetë e mbyllur.

Situata e COVID-19/ Greqia shtyn kufizimet me Shqipërinë, Kapshtica e  mbyllur deri 22 shkurt - Shqiptarja.com

Mjetet si autobusa, taksi, apo çdo mjet tjetër i transportit të pasagjerëve, nuk do të lejohet të kalojë./radiotravel.al 

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background