Kanadaja po lehtëson kufizimet e udhëtimit. Ja çfarë duhet të dini

Written by on 14/06/2021

Pas më shumë se një viti të kufizimeve të udhëtimit që kanë ndikuar në shumicën e kanadezëve, qeveria më në fund ka filluar të lehtësojë rregullat. Sidoqoftë, qeveria paralajmëron se procesi do të jetë gradual  bazuar në të dhëna shkencore dhe jo në kërkesat e njerëzve për të rihapur kufijtë. Udhëtarët plotësisht të vaksinuar që aktualisht lejohen të hyjnë në Kanada së shpejti do të jenë në gjendje të kapërcejnë kërkesën e karantinës 14-ditore.

 

 

Qeveria nuk ka caktuar ende një datë për ndryshimin e rregullit por thotë se “shpreson” ta zbatojë atë në fillim të korrikut./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background