Kalaja e Vjeter e Tiranes kthehet ne hapsire pedonale

Written by on 16/07/2018

Kalaja e Vjeter e Tiranes kthehet ne hapsire pedonale

Pas Sheshit “Skenderbej” dhe Pazarit te Ri, Tirana do kete nje tjeter hapesire pedonale, e cila pritet te shnderrohet ne nje nga vendet me te frekuentuara jo vetem per kryeqytetasit, por edhe per turistet e huaj. Kalaja e vjeter e Tiranes do te kthehet ne nje hapesire ku nderthuret e vjetra me modernen, per te sherbyer si nje mjedis kulinarie per gatimet tradicionale shqiptare, por edhe si nje zone per zhvillimin e artizanise, kultures dhe artit. Kryetari i Bashkise se Tiranes inspektoi punimet qe po kryhen ne brendesi te mureve te Kalase dhe theksoi se kalaja e rinovuar do jete gati brenda pak javesh. 

Kalaja e Vjeter e Tiranes


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist