Kalaja e Porto Palermos nje atraksion i kesaj vere, rekord turistesh

Written by on 18/08/2018

 

Nga janari i ketij viti deri ne muajin qershor, kalaja e Porto Palermos eshte vizituar nga rreth kater mije turiste. Te dhenat i ka bere te ditura Drejtoria Rajonale e Kultures Kombetare ne Vlore qe shton se  shumica e turisteve jane te huaj. Me perfundimin e sezonit veror pritet qe numri i turisteve te rritet edhe me shume.Bukuria e kesaj kalaje, e ndertuar rreth dy shekuj me pare, e tera me konstruksion guri, eshte nje prej me interesanteve per turistet dhe turizmin shqiptar.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist