Kalaja e Libohovës, gati të presë turistët e dhënë ndaj historisë!

Written by on 12/06/2021

Kalaja e Libohovës, Monument Kulture i kategorisë së parë, është gati të presë turistët. Pas shembjes që kishte pësuar, rehabilimi i murit të kalasë ka përfunduar duke i dhënë kështu fund problemeve edhe për banorët e zonës.

Kalaja e Libohovës - Wikipedia

 

Kalaja e Libohovës është ndërtuar nga Ali Pashë Tepelena ndërmjet viteve 1796-1798 dhe tërheq një numër të madh turistësh të cilët janë të dhënë ndaj historisë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist