Kalaja e Gjirokastres vizitohet nga 10 mije vizitore kete vit!

Written by on 11/06/2018

Kalaja e Gjirokastres vazhdon te mbetet atraksioni me i veçante turistik per vizitoret vendas dhe te huaj. Ajo ka mirepritur 10.000 vizitore per periudhen janar – maj 2018, nga 4700 vizitore qe kishte per periudhen janar – maj 2017. Fale vlerave historike dhe arkitektonike qe mbart keshtjella e gurte, vazhdon te ngelet monumenti me i preferuar per tu vizituar pergjate guidave dhe udhetimeve ne zonen e Gjirokastres.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist