Kalaja e Beratit, vijon edhe ne vjeshte fluksi i vizitoreve te huaj!

Written by on 05/11/2018

Kalaja e Beratit, nje nga me te medhate ne vendin tone per nga siperfaqja eshte nje nga pikat me atraktive te turizmit kulturor. Pas nje sezoni mjaft te suksesshem veror kalaja vijon te mireprese edhe keto dite nentori vizitore nga e gjithe Europa, por jo vetem, pasi tashme vizitoret jane dhe pertej kufirit europian, si per shembull nga Azia. Fundjaven qe lame pas  turiste te huaj nga Holanda, por edhe nga Hong Kongu kane vizituar kalane dhe jane shprehur te impresionuar nga kultura dhe natyra e qytetit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist