Jugu terheq mbi 600 turiste te huaj ne 2 muaj

Written by on 25/06/2018

Jugu terheq mbi 600 turiste te huaj ne 2 muaj

Bregdeti jugor i Shqiperise po terheq gjithnje e me shume vemendjen e turisteve te huaj ne kete fillim sezoni turistik. Gjate periudhes maj-qershor 2018 vetem ne portin e Vlores dhe Himares kane mberritur rreth 651 turiste. Ne te dy keto porte vijojne te ankorohen anije turistike me turiste te huaj ne bord nga vende te ndryshme te botes, si Italia, Belgjika, Finlanda, Danimarka, Hungaria, Polonia e Anglia. Kreu i portit te Vlores ka theksuar se interes te larte ka edhe per udhetimet drejt ishullit te Sazanit dhe gadishullit te Karaburunit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist