Jordania sheh shpresat e ringjalljes së turizmit

Written by on 12/07/2021

Pandemia e koronavirusit ka qenë një katastrofë për industrinë e turizmit të Jordanisë dhe për ekonominë e saj në tërësi, e cila pësoi tkurrjen më të keqe vitin e kaluar.Tani turistët e huaj kanë filluar të shfaqen dhe situata po duket më shpresëdhënëse. Bashkimi Evropian javën e kaluar përfshiu Jordaninë midis vendeve si të sigurta epidemiologjikisht.

Po ashtu përpjekjet e qeverisë për të ringjallur sektorin e turizmit duket se më në fund po japin rezultat./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background