John Legend hyn ne histori, i pari artist me ngjyre qe merr “EGOT”!

Written by on 11/09/2018

 

John Legend ka hyre ne histori duke u bere njeriu i pare me ngjyre qe ka marre çmimin ‘EGOT‘ ne Emmy. Çmimi “EGOT” qendron per kater çmime te medha: Emmy, Grammy, Oscar dhe Tony, gjersa kengetari eshte personi i 15-te ne histori qe arrin kete sukses. Kompozitori amerikan Robert Lopez gjithashtu mori statusin EGOT, disa jave pas 39 vjetorit te lindjes se tij ne mars 2014.Ndersa John mbush 40 vjeç ne dhjetor, qe do te thote se Lopez ende mban ende titullin si fituesi me i vogel i ‘EGOT’.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist