Joe Biden anullon urdhrin e Trump, heq bllokimet për “kartën e gjelbër”!

Written by on 26/02/2021

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden ka anulluar së fundmi një urdhër të paraardhësit të tij që bllokonte shumë aplikantë të kartës së gjelbër të hynin në Shtetet e Bashkuara. Presidenti demokrat tha se ajo masë kishte penguar familjet që të bashkoheshin në Shtetet e Bashkuara dhe dëmtonte bizneset amerikane.

How to Get a Green Card to Work in the U.S.

Demokrati Biden, ka premtuar të shfuqizojë shumë nga politikat e ashpra të emigracionit të zotit Trump edhe pse aktualisht, la në fuqi një tjetër masë që ndalon shumicën e punëtorëve të huaj të përkohshëm./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist