Java e modës në Paris, “festa” e Tommy Hilfiger e Zendaya

Written by on 04/03/2019

Me Grace Jones plot 70 vjeç, e veshur me një body të artë, xhaketë dhe çizme kaubojs, Tommy Hilfinger ndalet në Paris, në teatrin e Champs Elysees, për të prezantuar shoun e tij “Shiko tani, bli tani”, me yllin e këtij sezoni, ambasadoren e re globale, aktoren dhe këngëtaren amerikane Zendaya, e ftuar për të stiluar një koleksion të ri, në bashkëpunim me stilistin.

Dhe bashkëpunimi i shumëpritur mes Hilfinger dhe Zendayas, ka qenë jo pak i suksesshëm në javën e modës në Paris.

Modelet dolën në pasarelë me patina e duke kërcyer, ndërsa skena ishte mbuluar nga drita diskoje. Që në tetor të 2018-ës ishte njoftuar se Tommy Hilfinger do të bashkëpunonte me Zendayan, pas katër vite bashkëpunimi me Gigi Hadid.

Dhe ajo që u pa në sfilatën e Parisit ishte një rikthim në vitet 70 me një festë të vërtetë mbi pasarelë. Veç ngjyrave dhe kostumeve, kishte edhe një tjetër risi. Në pasarelë zbritën 59 modele me ngjyrë, të moshës nga 18 deri në 70.

 

Top Channel


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist