Japonia vendi me pasaporten me te fuqishme

Written by on 26/05/2018

Japonia mban vendin e pare ne renditjen e fundit te bere publike nga Henley Pasaport Index 2018 , si vendi me pasaportat me te fuqishme ne bote. Tashme qytetaret japoneze mund te udhetojne pa nevojen e vizave dhe vetem nepermjet pasaportes ne 189 destinacione. Ne vend te dyte ndjekin me nje diference te vogel midis tyre Singapori dhe Gjermania. Ndersa vendin e trete e ndajne 6 vende: Korea e Jugut, Finlanda, Franca, Italia, Spanja dhe Suedia.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist