Janar – tetor, rritet numri i udhetareve ne pikat kufitare !

Written by on 23/11/2018

Rritet numri i udhetareve ne pikat kufitare vendase. Gjate 10 muajve te pare te vitit 2018, krahasuar me te njejten periudhe te vitit 2017, kane fluturuar nga aeroporti “Nene Tereza” rreth 300 mije pasagjere me shume. Shifra del nga te dhenat e ministrise se Infrastruktures dhe Energjise. Gjate 10 mujorit te ketij viti kane udhetuar plot 2,5 milione pasagjere nga aeroporti i Rinasit. Ministria e Infrastruktures dhe Energjise publikoi edhe numrin e udhetarevqe kane qarkulluar nga portet te cilet arriten ne 1.4 milione, shifer e cila perben rritje me 5% me shume sesa viti i kaluar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist